Uaktualnienie firmware w telefonie Samsung Omnia

Założyłem sobie rachunek w Eurobanku (ach, jak przyjemnie nie płacić podatku Belki 🙂 ), ale się okazało, że na mojej Omni ich TokenGSM (czyli aplikacja Java napisana przez firmę Wheel) nie działa. Dokładniej: po ściągnięciu z banku dał się skonfigurować, ustalić PIN, ale kolejne uruchomienia kończyły się już tylko nieobsługiwanym wyjątkiem (bez szczegółów).

Korespondowałem z producentem tokena (Wheel) i z bankiem, ale okazało się, że nie wiedzą dlaczego u mnie nie działa, a u nich, na Omni z nowszym firmware – działa bez problemu.

No i przyszedł moment, że zdecydowałem się na uaktualnienie firmware w swoim telefonie. Oryginalnie miałem tam firmware w wersji SAHH7/CXHH7. Na stronie Samsunga nie ma uaktualnienia dla tej wersji (CXHH7 – ten ciąg trzeba było podać wg podpowiedzi na stronie). Okazało się, że dla SAHH7 jest, ale uruchomienie ściągniętego „uaktualniacza” zakończyło się komunikatem, że nie jest on przeznaczony dla tej wersji firmware, którą mam w telefonie.
Okazało się, że trzeba nieco „oszukać” program i w rejestrze wpisać SAHH7 zamiast CXHH7 w kluczu HKCU\Control Panel\Version\CustomVersion (za http://omniaforum.pl/firmware/info-wgrywanie-softu-sa-ze-strony-samsunga-na-brand-cx-itd)

Uaktualnienie się dokonało, token zadziałał już bez problemów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s